İzmit Haberleri, İzmit Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Atık bertaraf tesisinde kimyasal tüpler patladı: 4 işçi zehirlendi

4 işçi gazdan etkilenirken, olaya özel kıyafetli KBRN (Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer) ekipleri müdahale etti.

Olay, saat 17.00 sıralarında Başiskele ilçesi Kullar Mahallesi’nde bulunan bir katı atık bertaraf tesisinde meydana geldi. İddiaya göre, fabrikada bulunan kimyasal içerikli tüpler, henüz bilinmeyen bir sebepten dolayı patladı. İşçiler hemen itfaiye ve sağlık ekiplerine haber verdi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ve sağlık ekipleri, ilk olarak fabrika içinde bulunan işçilere müdahale edemedi. Kimyasal sızıntının olduğunu öğrenen ekipler, olay yerine KBRN ekiplerini istedi. Bunun üzerine fabrikaya gelen özel kıyafetli, kimyasal olaylara müdahale için eğitilmiş sağlık ve itfaiye ekipleri tesise girdi. Zehirlenen işçiler bölgede bulunan farklı hastanelere sevk edildi. Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

Öte yandan fabrika önünde olay takip eden muhabiri saldırıya uğradı. Tesis sorumlusu olduğunu iddia eden bir kişi görüntü alan muhabirin kamerasına saldırdı.

Bir önceki yazımız olan Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan: başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri