İzmit Haberleri, İzmit Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Fıkra gibi zirai don tedbiri!

Erzincan’ın Üzümlü ilçesindeki kayısı üreticisi Nusrettin Karatepe, bir süre önce, havaların ısınması sebebiyle çiçek açan kendisine ait bir kayısı ağacını, gece saatlerinde beklenen zirai don olayından etkilenmemesi amacıyla fıskiye sistemiyle sulayıp dondan korumak istedi. 

FISKİYE SİSTEMİ KURDU

Bu amaçla yanına fıskiye sistemi kurup ağacı sulamaya başlayan Karatepe, uzun süre bekledikten sonra suyu kapatıp evine giderek uyudu. Karatepe, sabah saatlerinde uyandığında ise beklemediği bir sonuçla karşılaştı.

BUZ TUTMUŞ KAYISI AĞACI

Ağacının tamamen donduğunu fark eden Karatepe ve donan ağacı gören vatandaşlar, bahar mevsiminin yaşandığı şu günlerde buz tutmuş kayısı ağacı ile karşılaşınca şaşkınlık yaşadı.

Karadeniz fıkralarını aratmayan bu olayda, gece hava sıcaklığının sıfırın altına düşmesi ve özellikle sabah saatlerinde havanın iyice soğumasının etkisiyle üzerindeki su tanecikleri donan ve buz tutan kayısı ağacını gören vatandaşlar, bu ilginç görüntüyü cep telefonları ve fotoğraf makineleri ile fotoğrafladı.

AĞAÇ BUZ HALİNE DÖNMÜŞ VE ÇİÇEKLERİ DE KOMPLE GİTMİŞ

Vatandaşlardan Yavuz Karatepe, ağacın ve çiçeklerinin buzla kaplanmasının çok ilginç olduğunu belirterek, Yoldan geçerken gördüm, ilginç bir şekil vardı ağaçta. Dikkatimi çekti ben de durdum baktım. Gece sıcaklık eksi derecelerdeydi. Ağacın yanında çeşme vardı o da donmuş. Ağaç buz haline dönmüş ve çiçekleri de komple gitmiş. dedi.

Antalya’dan Erzincan’a gezmeye gelen Cemal Çağlayan ise Antalya’da yaşıyorum. İlk defa böyle bir şey görüyorum. Babamı ziyarete gelmiştim buraya. Çok güzel bir manzara fakat sahibi kayısıyı ıslatayım derken tamamen dondurmuş. Fotoğrafını çektim sosyal medyada paylaşacağım. diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan 'Evet çıkarsa devlet memurluğu kalkıyor' başlıklı makalemizde başörtülü, chp ve GÜNCEL Haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri