İzmit Haberleri, İzmit Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri
  • Genel
  • 0

İzmit Belediyesi’nden mültecilere kardeş eli

Suriye’de yaşanan iç savaştan kaçan mülteciler için Midyat’ta oluşturulan kampta yaşayan vatandaşalar kardeşli uzatan İzmit Belediyesi içerisinde giyim ve gıdaların bulunduğu kolileri bölgeye ulaştırdı. Kampta kalan bin 500 kişi için gönderilen koliler bayramın ikinci günü AK Parti İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Dr. Ravza Kavakçı Kan, AK Parti Mardin Milletvekilleri Orhan Miroğlu, Ceyda Bölünmez Çankırı, Konya Milletvekili Hüsniye Erdoğan ve AFAD Başkan yardımcısı Fatih Özer tarafından dağıtıldı.

İzmit Belediyesi olarak imkanları doğrultusunda mazlumların ve yardıma muhtaç olan her insanın yanında olduklarını belirten Başkan Doğan, “Türk milleti tarih boyunca hep yardıma koşmuş bir millettir. Ülke olarak bu gün de milyonlarca Suriyeli mültecilere kol kanat geliyoruz. Dünya da kendilerini gelişmiş ülke olarak kabul eden ülkeler, zor durumda olanlara bizler gibi kucak açmayı bilselerdi, Dünya’da bu acılar yaşanmazdı. Cumhurbaşkanımız bu konuda çok duyarlı. Dünyanın neresinde bir mazlum, yardıma muhtaç olan varsa her türlü yardım ve desteği sağlamaktadır. Biz de İzmit Belediyesi olarak Kurban Bayramında yurtlarından kopmak zorunda olan bu kardeşlerimizi nasıl mutlu edebiliriz diye düşündük. Onlar için hazırladığımız kolilerimizle yüzlerini biraz da olsa güldürmek istedik Kolilerimizle birlikte İzmitli vatandaşlarımızın selamlarını da mülteci kardeşlerimize ulaştırdık“ dedi.

İzmit Belediyesi tarafından gönderilen kolilerle yüzleri gülen mülteciler de İzmit Belediyesine teşekkür ederek İzmitli kardeşlerine selam ve sevgilerini gönderdiler.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri