İzmit Haberleri, İzmit Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu!

15 Temmuz Derneği, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun darbe girişimi hakkında kullandığı ‘kontrollü darbe girişimi’ ifadesinin ardından suç duyurusunda bulundu.

Dernekten yapılan açıklamada, ”Elinde dosya olduğunu iddia eden Kemal Kılıçdaroğlu, eğer varsa bu bilgi ve belgeleri ilgili makamlara vermeyerek hem siyasi kazanç elde etmeye yeltenmiş, hem de “Suç Delillerini Gizleme” suçu işlemiştir.” ifadelerine yer verildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na verilen dilekçede, Kılıçdaroğlu hakkında, Kutsal değerlere hakaret, Suç delillerini gizleme, Suç uydurma, Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme suçlarından dava açılması istendi. 

15 Temmuz Derneği üyeleri Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı önünde toplandı. Dernek Başkanı Tarık Şebik barada bir açıklama yaptı. Gruptakiler açıklamanın ardından hazırladıkları suç duyurusu dilekçelerini savcılığa götürdü.

Bir önceki yazımız olan Çelik: 'Bunlar bölücülük yapıyor' başlıklı makalemizde Antalya, Çelik ve GÜNCEL Haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri