İzmit Haberleri, İzmit Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

KO-MEK stant çalışmalarıyla sahada

Kocaeli’nin dört bir yanında 44 kurs merkezi ile 326 farklı branşta eğitim hizmetlerine devam eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KO-MEK), branş tanıtımlarına devam ediyor. Kocaeli’nin dört bir yerinde stant kurarak branşlarını uygulamalı olarak tanıtan KO-MEK Gebze ve Umuttepe’de açtığı stantlarla binlerce vatandaşa ulaşmış oldu.

14. eğitim dönemine giren KO-MEK, Gebze Kent Meydanında açtığı stantla vatandaşlara eğitim verdiği branşlar hakkında bilgi verdi. KO-MEK Usta Öğreticileri tarafından uygulamalı olarak vatandaşlara gösterilen branşlar 7’den 70’e her kesimin ilgi odağı oldu. Vatandaşın yoğun ilgi gösterdiği tanıtım stantlarında çocukların yüzleri boyanırken, büyükler de uygulamalı branşlarla günün tadını çıkardı.

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü’nde açılan stantta uygulamalı olarak branş tanıtımlarını yapan KO-MEK usta öğreticileri bu sayede binlerce öğrenciye ulaşmış oldu. Kampüs içerisinde kurulan stantlardan bilgi alan öğrenciler yeni dönem için kayıt yaptırmayı da ihmal etmedi. Kimi öğrenci okuduğu alanda destekleyici eğitim almayı planlarken kimi öğrenci de hobi amaçlı kurslara yazılarak el sanatlarını geliştirmeyi amaçlıyor. Tanıtım faaliyetlerini sürdürecek olan KO-MEK, önümüzdeki günlerde farklı yerlerde tanıtım stantları açarak Kocaeli halkını bilgilendirmeye devam edecek.

Bir önceki yazımız olan Denizden kurtarılan 16 kişi daha kıyıya getirildi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri