İzmit Haberleri, İzmit Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Kocaeli’de 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusu

yıl dönümü coşkuyla kutlandı.

Törenler, sabah saatlerinde Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı. Kocaeli Valiliği önünde gerçekleştirilen törene Vali Hüseyin Aksoy, Vali Hüseyin Aksoy’un eşi Hülya Aksoy, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, EDOK Muharebe Hizmet Destek Eğitim ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kazım Dalkıran, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, çok sayıda vatandaş ve asker katıldı. Vali Hüseyin Aksoy, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kazım Dalkıran törende halkı selamladı. Tören esnasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesine ait mehteran takımı da konser verdi.

Törende konuşma yapan Piyade Albay Serdar Onat, “30 Ağustos yurdun her köşesinde ordusuna katılan kahraman evlatlarıyla sımsıkı kenetlenerek, birlik ve beraberliğini, Türk kudret ve kabiliyetini, neleri yapmaya muktedir olduğunu gösterdiği eşsiz bir zaferdir. Bu zafer yüce Türk milleti ve onun bağrından çıkan kahraman ordusunun, en zor şartlarda bile egemenliği ve özgürlüğü söz konusu olduğunda nasıl şahlandığının göstergesidir. Birlik ve beraberliğini, güç ve yeteneklerinin nelere muktedir olduğunu gösteren eşsiz bir örnektir. Bu zafer Türk vatanını işgal ve Türk’ü esir etme hayalini gerçekleştirmeye çalışan güçlere karşı, ‘Ya istiklal, ya ölüm’ parolasıyla yola çıkan Gazi Mustafa Kemal’in ve ona yürekten bağlı olan Türk milletinin inanç ve azminin zaferidir” dedi.

Konuşmanın ardından gaziler, Kara, Deniz ve Jandarma Komutanlıklarına bağlı askerler tören geçişi yaparak protokolü selamladı. Ayrıca törende Türk Hava Kuvvetlerine ait 3 helikopter de gökyüzünden tören geçişi yaptı.

Bir önceki yazımız olan Belediyenin ’Boğa Timi’ kurbana hazır başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri