İzmit Haberleri, İzmit Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Öldürülen siviller için gıyabi cenaze namazı

Dün İdlip kentinde aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu çok sayıda Suriyeli vatandaş hayatını kaybetmişti. Ölümlere yol açan saldırının kimyasal saldırı olduğu iddia edilmişti. Ölen siviller için Genç Hareket isimli grup, Fatih Camii’nde gıyabi cenaze namazı kıldı. Cenaze namazına AK Parti Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı da katıldı. Yaklaşık 150 kişilik grup, ikindi namazının ardından Fatih Camii avlusunda toplandı. Kalabalık adına Genç Hareket Grubu Genel Sekreteri Serkan Demirel burada basın açıklaması yaptı.

“SAVAŞIN HAİN YÜZÜNÜ GÜN GEÇTİKÇE ÖĞRENMEKTEYİZ

Saldırıdan, Esed rejimi ve Rusya’yı sorumlu tutan Demirel, “Dün, İdlip’te havadan kimyasal sarin ve klor gazı kullanılarak çoğu çocuk olmak üzere 100 Müslüman şehit edildi, 400 kişi de yaralandı. Şehit sayısı zaman geçtikçe artıyor. Suriye topraklarında savaşın hain yüzünü gün geçtikçe öğrenmekteyiz. Bu zamana kadar Esed ve Rusya, Suriye’de resmi rakamlara göre 168 defa kimyasal saldırıda bulundu. Tüm dünyanın kırmızı çizgilerini 168 defa ihlal eden Esed’e karşı dünya halen iki yüzlü ve sessiz davranıyor dedi.

“BU ÖLÜMLERİN EN BÜYÜK SEBEBİ İSLAM ÜMMETİNİN TEMBELLİĞİDİR

Demirel, şöyle devam etti: “Bu katliamların tek suçlusu zalim Esed değildir. Bu katliamların tek ve yegane sorumlusu Rusya da, İran da değildir. Bilinmeli ki bu katliamın asıl müsebbibi İslam dünyasıdır. En başta da batıya bedenlerini, ruhlarını ve vatanlarını satan Arap coğrafyasıdır. Sonrası da biziz. Bu ölümlerin en büyük müsebbibi İslam ümmetinin tembelliğidir diye konuştu

Bir önceki yazımız olan Uygulamada polise ailesinden sürpriz doğum günü başlıklı makalemizde düzce, haber ve haberler hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri